Fico, Janukovič, Putin, ...

Autor: František Földeš | 21.3.2014 o 11:17 | Karma článku: 22,43 | Prečítané:  1221x

Celý čas rozmýšľam, o čo tomu Ficovi ide. Pán Fico, to naozaj nič iné neviete, len kydať a kydať? Vážne máte pocit, že ste až tak v úzkych, že už sa nedokážete ovládať? Čo vlastne chcete? Áno, je jasné, že chcete byť prezidentom, lebo neviete riadiť krajinu, iba vytvárať ďalšie dlhy, aby ste kŕmili svojich kamarátov. A novozložená vláda na čele s Kaliňákom bude mať ďalšie dva roky prázdnin od dlhovej brzdy. Ani si však možno neuvedomujete (alebo žeby áno?) ako veľmi polarizujete spoločnosť.

Mám pocit, že ste sa príliš vžili do roly spasiteľa a záchrancu krajiny, bez ktorého by to nešlo. Ako v Rusku, či Bielorusku. Tam Putin, Tam Lukašenko sa cítia ako taký cár báťuška. Keď sme raz fičali vlakom cez Bielrousko tak tamojší zbrojnoši od nás vyzvedali, kto je náš báťka a keď sme im povedali, že báťku nemáme ani nepotrebujeme (bol to rok 2004), tak nechápali, ako môže taký človek a národ žiť a existovať?

Dajme si stávku o jedno pivo: Stavme sa, že táto krajina úplne v pohode prežije, ak prezidentom nebude pobirmovaný komunista, ktorý si nevšimol, že bol nejaký rok 1989, ale vie, že nejakí jeho príbuzní sa z nejakého dôvodu (keďže boli katolícki kňazi) radšej vybrali do zahraničia a žili tam.

Ak sa krajina kvôli vášmu nevíťazstvu v prezidentských voľbách rozpadne alebo skolabuje, máte u mňa pivo. Ak nie, tak mám pivo ja u vás (nebojte, nebudem ho vyžadovať).

Možno dúfate v nejaký ukrajinský scenár, že ľudia vyjdú do ulíc a vy sa budete cítiť ako boss, ktorý bude rozhodovať, na ktorú strechu pošle ostreľovačov a proti ktorým demonštrantom obrnené vozidlá. A potom zavoláte báťuškovi Putinovi, že rusky hovoriaci občania tejto krajiny sú v ohrození.

Alebo práve naopak, viete, že slovenský národ je mámvpičistický a do ulíc nepôjde.

Pravicový volič (možno aj väčšinou) totiž má prácu, má aspoň priemerný plat a, bohužiaľ, nemá čas chodiť na námestia prostestovať proti krokom vlády a prezidenta, maximálne ak dá na sociálnu sieť nejaký nahnevaný status. Život však ide ďalej, robiť treba, uživiť rodinu, splácať hypotéku. A výhľadovo opustiť túto úžasnú krajinu, alebo na to pripravovať svoje deti. Možno však ten pravicový volič vie aj to, že také isté prasatá ako u nás sú pri koryte/válove aj v iných krajinách, len možno sú menej arognatní a menej polarizujúci. A možno to len menej vnímame.

Chcem vás poprosiť. Vy veľmi dobre viete, že politika je hra. Ako šport, ktorý máte rád. Raz vyhrá jeden raz druhý, malo by to však byť výsledkom férového súboja a nie podpásoviek (čo rana to pod pás - 12% úrok je úžera? Fakt nemáte páru o ekonomike?), gólov z ofsajdu (policajti, hľadajte samovrahov, čo sa upálili kvôli BMG a Horizontu!) a náklonnosti rozhodcov (sudcovia, do pár hodín zreferujte o prípadoch kedy na súde niekto/nebankovka obral o majetok niekoho, kto nevládal splácať chladničku či mixér).

Hrajte fér, pán premiér, aby sme vás ako prípadného víťaza prezidentských volieb mohli akceptovať aj tí, čo vás nevolíme. Ruská a ukrajinská cesta/demokracia nie je to, čo chceme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?